KİTLELERİ ETKİLEYEBİLME SANATI EĞİTİMİ VERİLDİ

ATSO KOBİ Akademisi ile TOBB ETÜ Sürekli Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi işbirliğinde Kitleleri Etkileyebilme Sanatı Eğitimi, video konferans yöntemiyle düzenlendi.
Devlet Tiyatrosu Sanatçısı Adnan Erbaş'ın verdiği eğitimin açılış konuşmasını ATSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Muammer Türker yaptı. Türker, "Malumunuz olduğu üzere 2020 yılının Mart ayından bu yana dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 salgını dolayısıyla eğitimlerimizi video konferans yöntemiyle düzenliyoruz. Maske, mesafe, temizlik ve bu kurallara ek olarak aşı önerilerine uymamız hâlinde inanıyorum ki Kovid-19 salgınını atlatacağız. Sizlerden de özellikle aşı konusunda hassasiyet rica ediyorum" dedi.
Türker, konuşmasına şöyle devam etti:
"Video konferans yöntemiyle yaptığımız eğitimler, videoların tekrar gösterimine olanak tanımasıyla öne çıkıyor. Ancak bazı eğitimler var ki yüzyüze görerek, temas kurarak, anında müdahale ederek ve soru sorarak, etkileşim kurarak çok daha yararlı oluyor. Bugün Odamız ime TOBB ETÜ Sürekli Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi işbirliğinde düzenlediğimiz ve Sayın Adnan Erbaş’ın vereceği eğitim de etkileşimle sürdürülen eğitimlerdendir.
Sayın Erbaş, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimiz’in pandemiden önce düzenlediği Oda-Borsa Meclis Üyeleri Bilgilendirme Semineri’nde de mükemmel performansı ve akılda kalıcı söylemleri ile gönüllerde yerini almıştı. İnşallah, küresel salgın bittikten sonra da Sayın Erbaş’ı Odamız’da ağırlayarak mükemmel eğitimini bir de salonlarımızda tekrarlarız."
Kitleleri etkileyebilmenin büyük bir yetenek olduğuna dikkat çeken Türker, "Kitleleri etkileyebilmek, sadece siyasetçilerin, liderlerin, yöneticilerin geliştirmesi gereken bir meziyet değildir. Bugün, tüketiciye ulaşması gerektiğini düşündüğü bir ürünü olan; kamuoyuyla paylaşılacak bir fikri ya da projesi olduğuna inanan her birey, kurum ve kuruluşun kitleleri etkileyebilmesi gerekiyor. Özellikle sosyal medyanın bu kadar yaygınlaştığı, uzun metinlerin okunmadığı ve dinlenmediği bir dönemde, anlatacak konusu olanların kısa ve net yöntemlerle tüketiciye ya da kamuoyuna ulaşması gerekiyor. Bunun yolu da kitleleri etkileyebilme becerisinden geçiyor.
Bugünkü eğitimimizin bu doğrultuda firmalarımızın yöneticilerine ve tüm çalışanlarına faydalı olacağını düşünüyorum" diye konuştu.
Devlet Tiyatrosu Sanatçısı Adnan Erbaş, yaklaşık iki saat süren eğitimde Türkçenin Doğru ve Güzel Kullanımı, Toplum Önüne Çıkma Korkusunu Yenme, Konuşma Metni Hazırlama, Hazırcevap Olabilme, Jest ve Mimiklerin Uyumlu Olması, Bedenin Özgüvenli Kullanımı, Kürsü Hâkimiyeti, Hitabet ve Sunum Teknikleri başlıklarında değerli bilgiler aktardı.

Ekleme Tarihi:13.10.2021

Okunma Sayısı:14

HIZLI ERİŞİM

BİZE ULAŞIN Dörtyol Mah. 2078. Sokak No:11 03040 Merkez/AFYONKARAHİSAR
TELEFON +90 272 213 56 57
FAKS +90 272 213 56 60
E-POSTA info@afyonkarahisartso.org.tr
ÇAĞRI MERKEZİ 0 850 346 03 03

Sosyal Medya Akışları

Basında Biz